• Nadpis

• 19. novembra 2013 poctil našu školu svojou návštevou prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Pred budovou školy ho slávnostne privítala riaditeľka školy Anna Bartoňová, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček a primátor mesta Karol Janas.

Vo vstupných priestoroch školy si hostia prezreli výstavku prác a výrobkov našich žiakov. Na spoločnom stretnutí s učiteľmi v neformálnej besede pán prezident odpovedal na otázky prítomných pedagógov. V školskej telocvični potom pokračovalo stretnutie so žiakmi školy. Po slávnostnom privítaní riaditeľkou a žiakom školy prezident vo svojom príhovore ocenil remeselnú zručnosť našich žiakov, výborné výsledky školy dosahované na medzinárodných súťažiach v zahraničí a kvalitnú prácu pedagógov školy. Vyzdvihol význam odborného školstva a učebných odborov, ktoré vychovávajú žiadaných remeselných odborníkov. V besede po krátkom kultúrnom vystúpení pán prezident, ale aj pán župan a pán primátor odpovedali na otázky žiakov. V závere stretnutia vzácni hostia podpísali pamätné listy a kroniku školy. Pani riaditeľka so žiakom odovzdala pánovi prezidentovi dar školy, žiakmi vyrobenú drevenú postavičku - školského maskota Makača.

Po rozhovoroch s novinármi pokračovala návšteva prehliadkou dielní praktického vyučovania stavebných a autoopravárenských odborov. Pán prezident si postupne prezrel dielne a veľmi neformálne sa porozprával so žiakmi a majstrami odborov montér suchých stavieb, stolár, inštalatér, mechanik stavebnoinštalačných zariadení, murár, operátor stavebnej výroby a autoopravár - elektrikár. V stolárskej dielni si dokonca vyskúšal prácu s hoblíkom a od žiakov dostal do daru ručne vyrobenú drevenú koncovú píšťalu.

Po návrate z dielní nasledovalo spoločné fotenie s úspešnými reprezentantmi a pedagógmi školy a slávnostný obed podávaný v našej školskej jedálni na počesť vzácnej návštevy.

• Miestnosť
            • Telefón