• Exkurzia Viedeň

•

Dňa 25.10.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do Viedne. Jej ústrednou témou bola veda a technika v službách človeka. Cieľom podujatia bolo zaujímavou formou sprostredkovať žiakom výdobytky vedy a techniky, ich historický vývoj a využitie v spoločnosti.

Žiaci si prezreli 3 viedenské múzeá. Najviac ich zaujalo technické múzeum s exponátmi z oblasti dopravy, stavebníctva, ťažkého priemyslu, hudobných nástrojov, médií, každodenného života. Toto múzeum poskytuje  interaktívne zážitky pri poznávaní technických vymožeností kedysi a dnes. Žiaci si mohli vyskúšať aplikovať zákony fyziky, elektriky a iných vedných odborov.

Inú formu uplatňovania vedy a techniky videli v múzeu voskových figurín v Prátri. Mali možnosť si pozrieť voskové figuríny známych osobností z histórie aj súčasnosti z politického, spoločenského, športového, kultúrneho života. Spoznávali vladárov, vedcov, politikov, hudobníkov, hercov, spevákov, športovcov. Zaujala ich aj možnosť sa s týmito osobnosťami odfotiť.

V kriminalistickom múzeu bolo zaujímavé sledovať vývin metód a pomôcok detektívov, ktoré slúžili na odhalenie kriminálnych činov hriešnych ľudí mesta Viedeň.