• súťaž MEĎ 2013

• V mesiaci marec sa sedemnásti žiaci našej školy zúčastnili 10. ročníka celoštátnej súťaže MEĎ 2013 pre žiakov SOŠ.

Cieľom tejto súťaže je vytvoriť a prehĺbiť znalosti o medi a možnosti využitia medi a výrobkov z medi v technických zariadeniach budov (TZB). Súťaž prebehla prostredníctvom internetu na webovej stránke Strediska medi: (www.copperschool.com). Organizátormi súťaže boli už tradične SPŠS Fajnorovo nábrežie č.5, Bratislava a Stredisko medi (HCPC - Hungarian Copper Promotion Centre je nezisková asociácia finančne podporovaná výrobcami medi a medených polotovarov. Jej poslaním je podporovať používanie medi a poskytovanie odborných informácií, o správnej a účinnej aplikácií medených výrobkov). Naši žiaci súťažili v kategórii: žiaci SOŠ – učebné odbory. Pre túto kategóriu bolo pripravených 20 otázok o všeobecných vlastnostiach medi a 35 otázok z oblasti využitia medi a výrobkov z medi v TZB. Ako jednotlivec sa najlepšie umiestnil žiak Michal Čelko na druhom mieste z celkového počtu 79 účastníkov a ako škola sme sa umiestnili na prvom mieste z celkového počtu 7 škôl v príslušnej kategórii.

Teoretické vedomosti o práci s meďou, ktoré žiaci získali počas prípravy a v súťaži preukázali, môžu neskôr využiť vo svojej odbornej praxi.