• Expert 2012/2013

• Expert geniality show 2012/2013

Expert je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov vybraných ročníkov základných a stredných škôl. Jej poslaním je vzbudzovať u žiakov hlbší záujem o rôzne oblasti ľudského poznania a motivovať ich k ďalšiemu vzdelaniu a vyhľadávaniu talentovaných žiakov.

V tomto ročníku sa 5.decembra 2012 zúčastnilo súťaže 8001 žiakov z 386 škôl Slovenska. Naša škola zapojila do súťaže Expert 10 žiakov, pričom polovica z nich získala za umiestnenie do 100. miesta diplomy.

Súťaž Expert spočívala vo vypracovaní testu z 2 súťažných tém, ktoré si každý súťažiaci zvolil sám podľa vlastného záujmu. V školskom roku 2012/2013 si každý súťažiaci mohol vybrať z týchto 4 tém:

• Spoločnosť kedysi a dnes – téma zahŕňa dejepis, občiansku náuku a všeobecný rozhľad.
          • Tajomstvá prírody – téma zahŕňa poznatky z biológie, fyziky, astronómie a chémie.
          • Svetobežník – téma zahŕňa poznatky z fyzickej, politickej a humánnej geografie.
          • Do you speak English? – téma zahŕňa základné jazykové zručnosti a reálie anglicky hovoriacich krajín.

Vo vekovej kategórií O12 – 1. a 2. ročník SOŠ sa súťaže zúčastnilo 1048 žiakov, z toho 3 žiaci našej školy dostali diplom a môžu oprávnene používať čestný titul TOP Expert - Lukáš Vozatár (II.A) za 21. miesto, Samuel Chovanec (I.A) za 61. miesto a Kristián Randa (I.A) za 82. miesto.

Vo vekovej kategórií O34 – 3. a 4. ročník SOŠ sa zapojilo 1011 žiakov. Andrej Mračník (III.A) získal diplom a oprávnenie používať čestný titul TOP Expert za 3. miesto a Daniel Lecák (IV.S) za 80. miesto.

Andrej Mračník nás krásne reprezentoval už v minulom školskom roku 2011/2012, kde získal vo svojej vekovej kategórií 1. miesto a jeho fotka bola umiestnená v galérií slávy najlepších riešiteľov súťaže Expert.

Umiestnenie v jednotlivých témach:

Andrej Mračník (III.A) – Svetobežník – 2. miesto (zo 444 súťažiacich) a Spoločnosť kedysi a dnes – 9. miesto (zo 672 súťažiacich).

Daniel Lecák (IV.S) – Do youspeakEnglish? – 60. miesto (zo 483 súťažiacich) a Spoločnosť kedysi a dnes – 79. miesto (zo 672 súťažiacich).

Lukáš Vozatár (II.A) – Spoločnosť kedysi a dnes – 17. miesto (zo 842 súťažiacich) a Tajomstvá prírody – 30. miesto (zo 457 súťažiacich).

Samuel Chovanec (I.A) – Svetobežník –  34. miesto (zo 427 súťažiacich).

Kristián Randa (I.A) – Tajomstvá prírody –  22. miesto (zo 457 súťažiacich).

Srdečne blahoželáme!