• Informácia o klasifikácii prospechu a správania za 1. polrok

• Oznamujeme rodičom žiakov našej školy, že hodnotenie prospechu a správania za prvý polrok školského roka 2011/2012 bude realizovaný výpisom známok a to formou zápisu do žiackej knižky žiaka. Zároveň je polročná klasifikácia žiaka dostupná aj na internetovej žiackej knižke.

• Vyhodnotenie súťaže Najkrajšia trieda

• K 31. decembru 2011 sa uskutočnilo vyhodnotenie celoškolskej súťaže Najkrajšia trieda. O prvenstvo sa podelili dve triedy - IV.S (učebňa U11) a II.AN (učebňa K3). Na výsledné poradie mala vplyv aj súťaž o najkrajšieho šarkana a Vianočná akadémia, ktoré výraznou mierou prispeli k výzdobe a skrášleniu tried. Priebežne sa však hodnotila aj čistota triedy vrátane nezotretej tabule a neporiadku. Víťazom srdečne blahoželáme!

• Andrej Mračník - 1. miesto v Expert geniality show

• V tomto školskom roku 2011/12 sa uskutočnil 5. ročník celoslovenskej súťaže Expert geniality show. Súťažilo sa v témach: Anglický jazyk, Dejiny a spoločnosť, Bity a bajty, Astronómia a Tajomstvá prírody. Do súťaže sa zapojilo 9861 žiakov zo 475 škôl z celého Slovenska. Výrazný úspech dosiahol Andrej Mračník (II.A), ktorý sa umiestnil v kategórii O12 v celkovom poradí na 1. mieste. Úspech v súťaži potvrdil aj Martin Vitko (IV.S), ktorý v kategórii O34 obsadil v celkovom poradí 27. miesto. Navyše žiaci Lukáš Vozatár(I.A), Tomáš Svoš (II.A), Daniel Lecák (III.S), Ľuboš Baláž (III.S), Juraj Lednický (IV.S) sa v jednej z tém umiestnili do 100. miesta a budú ocenení diplomami. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Okresné kolo v basketbale

• Dňa 19. januára 2012 sa v telocvični Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo v basketbale chlapcov stredných škôl. Chlapci po tuhom boji s chlapcami zo SPŠ obsadili IV. miesto. Našu školu reprezentovali: Matej Bursík z III.S triedy, Tadeáš Janíček, Stanislav Kuchtiak, Pavol Panák a Ján Smatana z III.A triedy, Martin Krajči a Lukáš Zemančík z III.C triedy, Pavol Liška z II.D triedy, Boris Tvrdoň z I.C triedy, Andrej Kulich a Jakub Pavlík z I.A triedy. Srdečne gratulujeme k umiestneniu a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Školenie firmy VELUX Slovensko s.r.o.

• V dňoch 17.-19.1.2012 v priestoroch Centra odbornej prípravy SOŠ usporiadal náš partner z Cechu strechárov - spoločnosť VELUX Slovensko spol. s r.o., školenie pre predajcov produktov VELUX a montážne firmy striech a podkrovných priestorov z regiónu Považia. Praktickej časti školenia sa zúčastnili i žiaci našej školy. V priebehu troch dní získali nielen vedomosti o novinkách v strešných oknách VELUX i ich montáži. Prakticky si vyskúšali i montáž okien a ich jednotlivých prvkov. Nové poznatky získali i v klampiarskych prácach pri konečnej úprave po osadení okna. Významne sa o rozšírenie poznatkov a skúseností žiakov postarali účastníci montážnych firiem, nakoľko pri školení rozprávali o svojich praktikách pri montáži strešných okien a výlezov. FOTO

• Triedne ZRŠ

• Vážení rodičia! 19. januára 2012 sa o 15:00 konajú triedne ZRŠ. Rozpis miestností, v ktorých sa budú konať triedne ZRŠ, nájdete v nasledujúcom odkaze: Rozpis_ZRS.doc. O 16:00 zasadne výbor ZRŠ v kancelárii riaditeľky školy. Tešíme sa na Vašu účasť.

• 3. miesto v okresnom kole v stolnom tenise

• 13. januára 2012 sa v telocvični našej školy uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise stredných škôl. Naše družstvo v zložení Milan Rastislav Staňo z II.A, Erik Demeter z III.A, Erik Vicen z III.D a Richard Melicher zo IV.A obsadilo 3. miesto. Chlapcom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.