• Exkurzia do Viedne

• Dňa 25.10.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do Viedne. Jej ústrednou témou bola veda a technika v službách človeka. Žiaci si prezreli 3 viedenské múzeá - technické múzeum, múzeum voskových figurín v Prátri a kriminalistické múzeum. Bližšie informácie. FOTO

• Prednáška inšpektora práce

• Dňa 24.10.2013 oboznámil Ing. Jurašík Róbert z Inšpektorátu práce Trenčín žiakov, učiteľov a majstrov OV stavebných odborov o novej vyhláške MPSVaR SR č. 147/2013, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri stavebných prácach a prácach s nimi súvisiacich a podrobnosti o odbornej spôsobilosti na výkon niektorých pracovných činností. FOTO

• Prednáška o prevencii drogových závislostí

• Dňa 18. októbra 2013 sa žiaci I.C a II.D triedy zúčastnili odborných prednášok pod vedením ppor. Mgr. Adely Ďurkechovej z PZ v Považskej Bystrici. Ústrednou témou prednášok bola prevencia drogových závislostí a extrémizmus. Žiaci počas diskusie mali príležitosť otvorene sa porozprávať o témach, ktoré ich zaujali. FOTO

• Víťazstvo chlapcov v obvodnom kole vo veľkom futbale

• Dňa 21.10.2013 sa uskutočnilo obvodné kolo vo veľkom futbale chlapcov stredných škôl na futbalovom ihrisku TJ Manín Podmanín. Zúčastnilo sa na ňom 6 družstiev. Hralo sa v dvoch skupinách po troch na základe žrebu. Víťazi skupín hrali finále o 1. miesto a druhí v skupinách o 3. miesto. Naša škola sa po dvoch víťazstvách v skupine prebojovala z prvého miesta do finále, kde vyhrala na penalty nad žiakmi Obchodnej akadémie a tak si vybojovala 1. miesto. Clapcom víťazného družstva blahoželáme! Bližšie informácie

• Stavbársky deň

• 9. októbra 2013 sa na našej škole konala prezentačno-propagačná akcia Stavbársky deň. Podujatie bolo vyvrcholením nášho projektu Zelená stavebným profesiám, ktorý bol podporený MŠVVaŠ SR v rámci rozvojového projektu propagácia odborného vzdelávania a prípravy v nedostatkových odboroch vzdelávania. Zámerom celého radu akcií bola propagácia remesiel, študijných a učebných odborov vyučujúcich sa na našej škole, prezentácia tvorivosti a remeselných zručností našich žiakov, priblíženie prostredia a študentského života na našej škole. Cieľom bolo spropagovať a zvýšiť záujem o odborné školstvo a remeselné odbory medzi žiakmi 8. a 9. ročníkov základných škôl, ich rodičmi, ale aj širokou odbornou i laickou verejnosťou. Bližšie informácie

• Na divadelnom predstavení

• Dňa 10.10.2013 sa naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenia Peter Black 2 v anglickom jazyku. Predstavenie atraktívnou a hravou formou umožnilo žiakom zdokonaľovať si vedomosti z anglického jazyka a nadobudnúť schopmosť bezprostrednej interakcie. Žiaci si tak mohli v praxi overiť svoje znalosti z anglického jazyka. FOTO

• Obvodné kolo v cezpoľnom behu

• Dňa 3.10.2013 sa uskutočnilo obvodné kolo v cezpoľnom behu chlapcov stredných škôl. Zúčastnilo sa 5 družstiev, medzi nimi aj naša škola. Bežalo sa na 4 – 5 km a našu školu reprezentovalo 3-členné družstvo žiakov. V súťaži jednotlivcov sa naši chlapci z celkového počtu 16 umiestnili nasledovne: 8. miesto Sovík Ján (II.B trieda), 9. miesto Šipek Stanislav (I.A trieda), 13. miesto Hudec Maroš (I.C trieda). Chlapci ako družstvo skončili na 4. mieste. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!