• Súťaž inštalatérov v Nitre

• 19. apríla 2013 sa v rámci celoštátnej prezetačnej výstavy stredných škôl Mladý tvorca v Nitre konala súťaž zručnosti žiakov v odbore inštalatér. Našu školu reprezentoval Martin Mištrík z III.A triedy. FOTO

• Účasť v súťaži Mladý talent Považskej Bystrice

• 14. 6. 2013 sme sa v Dome kultúry v Považskej Bystrici zúčastnili vyhlásenia výsledkov súťaže Mladý talent pre študentov stredných a základných umeleckých škôl v Považskej Bystrici za účasti predstaviteľov Národnej rady Slovenskej republiky, predstaviteľov mesta, školstva, kultúry a športu. Naša škola sa zapojila do súťaže v 2 kategóriách: Podnikateľský zámer: Ivana VaňkováDarina Hrenáková (študijný odbor technicko-ekonomický pracovník),  Veda a technika: Matej Janek (študijný odbor dopravná prevádzka) a Ján Grepiniak (študijný odbor mechanik stavebnoinštalačných zariadení). Garantom súťaže bola Nadácia podnikateľských subjektov, ktorej cieľov je podporovať verejnoprospešné účely v Považskej Bystrici, predovšetkým na rozvoj a podporu vzdelávania a telovýchovy, najmä u detí a mládeže.

• Úspech v súťaži študentských projektov

• Naša škola sa zapojila do 1. ročníka súťaže stredoškolských študentských projektov PROJEKTY ROBIA ŠKOLY. Vyhlasovateľom súťaže bola Obchodná fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave v rámci medzinárodnej spolupráce PIA-PROJECT.EU v oblasti didaktiky projektového manažmentu na stredných školách. Do súťaže sme predložili dva študentské projektové námety, pričom projekt Prvky pasívnej bezpečnosti automobilu získal 1. miesto v kategórii B. Tvorcom projektu srdečne blahoželáme!

• Plavecko-turistický kurz

• Naša škola v tomto roku opäť zorganizovala plavecko-turistický kurz pre celý 2. ročník denného štúdia. Samotný kurz sa konal v termíne od 10.6 – 14.6.2013 na plavárni MŠK Považská Bystrica a v jej okolí. Cieľom plaveckej časti kurzu bolo naučiť žiakov poznávať možnosti a zdokonaľovať svoje schopnosti vo vode a celkovo zlepšiť pohybovú koordináciu vo vode. V turistickej časti kurzu žiaci absolvovali túry v okolí Považskej Bystrice: lúky pod Manínom, Kalvária, Jelšové, Kalsové, Rybárikov Laz, kde sa pozornosť venovala dodržiavaniu bezpečnosti na horách, turistickému značeniu a v neposlednom rade ako sa správať na turistických cestách a na horách. FOTO

• Vyhodnotenie súťaže

• Počas celého školského roka  na našej škole prebiehala súťaž o najkrajšiu  triedu. Jej cieľom  bolo zapojiť žiakov do aktívneho zveľaďovania životného prostredia. Zapojili sa do nej prakticky všetky triedy denného aj nadstavbového štúdia, ktoré sa snažili  zaujať hodnotiacu komisiu nielen peknou a stále aktuálnou nástenkou, ale aj bohatou kvetinovou výzdobou a vzorným poriadkom. Prvé miesto si vybojovali triedy II.A a III.D a ich učebňa č. 3,  za čo si zaslúžili aj sladkú odmenu v podobe „domácej“ torty. Výhercom želáme „dobrú chuť!“ a všetkým krásne a hlavne ničím nerušené prázdniny.

• Multimediálny koncert Vzdušné zámky

• Dňa 7.6.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili multimediálneho protidrogovo – motivačného koncertu pod názvom „Vzdušné zámky“. Základnou motivačnou a dejovou líniou programu boli ľudské súkromné „vzdušné zámky“, ktoré si postaví každý ľudský jedinec vo svojom vnútri a túži sa k nim priblížiť. Predstavenie profesionálnych hudobníkov s melodickou rokovou hudbou a pozitívnymi textami bolo obohatené názornou tematickou videoprojekciou. U žiakov tento koncert vyvolal pozitívne ohlasy a odchádzali spokojní a poučení o nástrahách drog. FOTO

• Zážitkové vzdelávanie - hlavná výhra pre našu žiačku

• V mesiaci jún 2013 sa žiaci I. C, II. C, III. A a I. CN triedy zúčastnili zážitkového vzdelávania Social Innovation Challenge. Vyhlasovateľom súťaže bola spoločnosť Junior Achievement Slovensko. Naši žiaci absolvovali vedomostný kvíz a výučbu sociálnych inovácii v spoločnosti. Žiaci boli zaradení do zlosovania o zaujímavé ceny. Nás teší, že hlavnú výhru - tablet, získala žiačka našej školy Marika Adamčíková z I.CN triedy! Zároveň účastníci získali certifikáty o úspešnom ukončení vzdelávania. Srdečne blahoželáme!

• Otvorenie nového školského roka

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2013/2014 sa uskutoční 2. septembra 2013 (pondelok) o 8:30 hod. v kine Mier pre všetky ročníky denného i denného nadstavbového štúdia. Radi uvítame aj rodičov žiakov 1. ročníka denného štúdia.